FAQ

W tej zakładce uzyskasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych kursów, płatności oraz spraw organizacyjnych itd.

Co jest technicznie konieczne, aby uczestniczyć w zajęciach online?

W trakcie naszych zajęć językowych korzystamy z prostych narzędzi internetowych. Aby uczyć się j. niemieckiego online potrzebne jest urządzenie z dostępem do internetu, kamera, mikrofon i przede wszystkim … chęć do nauki j. niemieckiego! W przypadku kursów dla opiekunek konieczny jest aktywny adres mailowy. To właśnie na swojego maila otrzymujesz dane do logowania, a adres zostaje przypisany do Ciebie na naszej platformie.

Jakie kursy j. niemieckiego oferujecie?

W naszej ofercie są kursy j. niemieckiego od podstaw lub kontynuujące, zajęcia indywidualne dopasowane do Twoich potrzeb oraz kursy grupowe. Jeżeli chcesz zapoznać się z naszą ofertą, przejdź do zakładki ,,Cennik”.

Jak mogę wybrać najlepszy kurs?

Na naszej stronie internetowej w zakładce ,,Cennik” możesz znaleźć naszą ofertę szkoleniową. Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji lub chcesz skorzystać z porady naszych konsultantów, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo (np. przez formularz) lub za pośrednictwem Facebooka.

Jak długo trwa kurs niemieckiego dla opiekunek?

W przypadku pakietu zdalnego (z nagranymi webinarami) dostęp do naszej platformy e-learningowej otrzymujesz na 65 dni. Jesteś w stanie opanować materiał w 4 tygodnie, a przy regularnej, codziennej nauce nawet szybciej. Materiały możesz drukować lub zapisać na swoim urządzeniu. Jeżeli decydujesz się na kurs z konwersacjami w ciągu miesiąca bierzesz udział w 10 zajęciach konwersacyjnych. Ze względu na dyspozycyjność naszych kursantów lekcje odbywają się najczęściej w poniedziałki, środy i/lub piątki, chociaż inne dni tygodnia (oprócz weekendów) nie są wykluczone. Każde zajęcia to godzina zegarowa podczas której kładziemy nacisk przede wszystkim na MÓWIENIE.

Czy kurs j. niemieckiego jest prowadzony na żywo?

Tak, zajęcia indywidualne oraz kursy grupowe dla opiekunek są prowadzone w czasie rzeczywistym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części naszych uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach na żywo, umożliwiamy kursy na naszej platformie e-learningowej, na której każdą lekcję omówiono w formie webinaru (zob. zakładka ,,Cennik” – Niemiecki dla opiekunek – pakiet zdalny).

Jak lektor ustali mój poziom j. niemieckiego?

Naszym celem jest stworzenie kursu najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb, dlatego podczas rozmowy z naszym konsultantem umawiasz termin pierwszego kontaktu z lektorem. Podczas rozmowy lektor ustala Twój poziom językowy, poznaje Twoje oczekiwania wobec kursu i pomaga Ci wybrać najlepszą formę nauki. Twój poziom języka diagnozuje wykwalifikowany nauczyciel, a nie program komputerowy lub szablonowy test.

Kim są wasi lektorzy?

Naszymi lektorami są absolwenci germanistyki najlepszych polskich uczelni. Wszyscy posiadają przygotowanie pedagogiczne oraz wieloletnie doświadczenie w nauczaniu. Nad jakością naszych kursów czuwa doświadczony metodyk.

Czy zajęcia prowadzi ten sam lektor?

Tak, będziesz miał zajęcia z tą samą osobą. Jesteśmy zdania, że to rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla naszych kursantów. Lektor zna już Ciebie oraz Twój poziom językowy i może na bieżąco reagować na Twoje potrzeby. Ty również czujesz się swobodniej spotykając się z tą samą osobą.

Jeżeli zdecyduję się na zajęcia grupowe, jak liczne są grupy?

W naszej szkole stawiamy na jakość nauczania, a nie ilość kursantów, dlatego grupy na zajęciach online liczą do 5 osób.

W jaki sposób płacę za kurs?

Po ustaleniu Twojego poziomu językowego oraz wstępnej rozmowie z lektorem przesyłamy na Twój adres mailowy informację z danymi do przelewu. Płatności dokonujesz za miesiąc z góry, za określoną liczbę godzin. Nam również zależy, abyś kontynuował naukę z CKO. Po zaksięgowaniu przelewu rozpoczynasz zajęcia w ustalonym terminie.

Czy otrzymam certyfikat ukończenia kursu?

Tak, jako Instytucja Szkoleniowa o numerze 2.24/00025/2015 wystawiamy certyfikaty ukończenia kursu. Po zakończeniu kursu dla opiekunek otrzymujesz certyfikat w j. polskim oraz niemieckim. W przypadku zajęć indywidualnych na Twoją prośbę możemy wystawić zaświadczenie określające ilość przeprowadzonych zajęć oraz ich poziom.

Jestem w wieku 50+. Czy zajęcia online są dla mnie?

Zdecydowanie tak! W naszej szkole nie ma znaczenia, ile masz lat. Korzystamy z prostych narzędzi internetowych, których obsługa nie jest skomplikowana. Przed pierwszą lekcją lektor pomaga Ci poznać funkcjonowanie tych narzędzi. Jeżeli decydujesz się na pakiet zdalny (z nagranymi webinarami) nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji w razie problemów technicznych.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego (np. przez formularz) lub za pośrednictwem Facebooka. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania oraz rozwiejemy wątpliwości.