W ostatnim czasie coraz więcej szkoleń oraz spotkań odbywa się zdalnie. Wprowadzenie obostrzeń pokazało, że warto mieć alternatywę dla tradycyjnej formy nauki. Obecna sytuacja przyspieszyła rozwój narzędzi internetowych oraz programów do telekonferencji. Chociaż część osób nadal nie wyobraża sobie nauki języków obcych przez internet, niektórzy przekonali się, że to rozwiązanie ma wiele plusów. Jakich? Oto kilka z nich:

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jedną z głównych zalet kursów online jest oszczędność czasu i pieniędzy związana z dojazdami. W przypadku kursów zdalnych nie musisz jechać pół godziny lub dłużej na zajęcia, a później szukać jeszcze miejsca do parkowania. Jeżeli uczysz się przez internet wystarczy, że 5 minut przed rozpoczęciem zalogujesz się na platformie lub w aplikacji.

Mniejsze koszty szkoleń

Szkolenia online z reguły są tańsze niż zajęcia stacjonarne, ponieważ lektor może prowadzić zajęcia nawet w zaciszu domowym. Szkoła ponosi mniejsze koszty związane z wynajmem sali szkoleniowej, dlatego może zaproponować bardziej konkurencyjne ceny.

Nauka z dowolnego miejsca i w dowolnych godzinach

Ucząc się online możemy zdobywać wiedzę w dowolnym miejscu: w domu pijąc ulubioną herbatkę, w pracy szkoląc się w ramach kursów firmowych, czy wykorzystując dłuższą przerwę w codziennych obowiązkach.

Kolejną zaletą jest fakt, że nie musimy uczyć się według sztywnego grafika, ponieważ szkole łatwiej jest znaleźć lektora prowadzącego zajęcia np.: o 7:00 lub 20:00. Kwestia ta jest istotna w przypadku osób pracujących na zmiany lub prowadzących nieregularny tryb życia. Część szkół nagrywa zajęcia grupowe, dlatego nic nie tracisz, jeżeli z jakiegoś powodu nie jesteś obecny na lekcji.

Większy wybór nauczycieli

Ponieważ lektor również może prowadzić zajęcia z dowolnego miejsca, masz większe możliwości, jeżeli chodzi o wybór nauczyciela. Jest to ważne, gdy mieszkasz w mniejszej miejscowości, w której oferta szkoleniowa nie jest tak bogata. Podobnie jest, gdy chcesz zdać jakiś mało popularny egzamin lub szukasz kursów języka specjalistycznego (np.: język medyczny lub prawniczy). Możesz wtedy znaleźć specjalistów w danej dziedzinie, którzy nie prowadzą zajęć stacjonarnych w Twojej okolicy.

Różnorodne materiały

Decydując się na kurs online często, w odróżnieniu od zajęć stacjonarnych, nie korzystasz z jednego podręcznika. Ze względu na mniejsze grupy nauczyciel zwykle używa różnych aplikacji, bezpłatnych materiałów internetowych oraz filmów dostosowanych do poziomu uczestników. Dzięki temu nauka jest bardziej urozmaicona.

W tym miejscu chcielibyśmy obalić popularny mit, że zajęcia online wymagają dużych umiejętności technicznych. Obecnie dostępne są naprawdę proste narzędzia (np.: skype, zoom itp.), których obsługa nie jest skomplikowana. Przede wszystkim uczysz się z nauczycielem, który pomoże Ci technicznie i wesprze w razie problemów. Musisz dysponować więc dostępem do internetu oraz … chęciami do nauki.

Oczywiście kursy online mają też swoje wady. Jedną z nich jest chociażby brak kontaktu z żywym człowiekiem, dlatego szkolenia stacjonarne nadal są popularne. Jednak w zmieniającej się rzeczywistości warto wypróbować nowe możliwości.

Jeżeli chcesz przekonać się o zaletach zajęć języka niemieckiego online lub już znasz tę formę szkoleń i szukasz kursu dla siebie zachęcamy do wyboru szkoleń w Centrum Kształcenia Online. Pokażemy Ci, że taki sposób nauki języka obcego może okazać się równie skuteczny, jak tradycyjne kursy.

Zapisz się na kurs!


    Wybierz godzinę kontaktu:    Dodaj komentarz